Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

8 MM Küre Kesim Kunzit Taşı Doğal Taş Bileklik - IMRBL00090

8 MM Küre Kesim Kunzit Taşı Doğal Taş Bileklik - IMRBL00090
675.00 TL
  • Stokta Kalan: 998

Doğal pembe renk 8 MM küre kesim kunzit taşından tasarlanan kunzit bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güzel bir aksesuardır.

1902’de değerli taş uzmanı George Frederick Kunz tarafından Kaliforniya, San Diego County’de keşfedilmiştir. Taşın adı buradan gelmektedir. Kunzit Spodumen taş grubuna, Silikat kimyasal grubuna ait bir taştır. Kunzit, genellikle opak, yarı saydam ve hatta saydam kristal şeklinde de oluşabiliyor. Rengini bünyesindeki Lityum’dan alır. Akarsulardaki lityum içeren granit parçacıklarının çökelmesi ile ya da tortul kayaçlar arasında oluşabilmektedir. BD, Madagaskar, Afganistan, Pakistan, Brezilya, Myanmar’da çıkarılmaktadır.

Kunzit, huzur veren titreşimi, enerjisi yüksek bir taştır. Daha çok ruhani etkileri olan bir taştır. Çok güzel, sevgi dolu bir enerjisi vardır. Üçüncü göz (Alın), Boğaz ve Kalp Çakralarını etkiler. Kalp çakrasını harekete geçirir, boğaz ve alın çakrası ile hizalar ve dengeler. Bağışlayıcı bir taştır, kalp üzerindeki etkileri ile koşulsuz sevgiyi aşılar ve büyütür. Semavi geçit ve sonsuzluğu simgeler. Zamanın bariyerini kırarak sonsuzluğa ulaştıran bir taştır. Sevgi taşlarından biridir. Kullanan kişiye ve çevresine çalışır. Koruyucu taşlardan biridir, bulunduğu ortamda olumsuzluğu dağıtma gücüne sahiptir… Aura etrafında adeta bir kalkan oluşturur ve kullanan kişiyi korur. Yaratıcılığı arttırır, odaklanmayı güçlendirir. Meditasyon için harika bir seçim olabilir.

Kunzit taşının sertlik derecesi 6,5-7 arasındadır. Birkaç dakika su altında yıkayabilir yada toprağa gömerek taşınızı temizleyebilirsiniz. Kunzit ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir konu ise şöyle; Güneş ışığı kunzit taşını soldurur. Bu sebeple taşınızın temizliğini yaparken güneş ışığı ile temizleme yöntemi pek tavsiye edilmiyor. Çok kırılgan bir taş olmasada zarar görmemesi ve çizilmemesi için taşınızı ayrı bir kesede yada kutuda kapalı olarak muhafaza etmenizde fayda vardır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5