Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

8 MM Küre Kesim Ruby Zoisit ( Anyolit ) Taşı Doğal Taş Bileklik - IMRBL00084

8 MM Küre Kesim Ruby Zoisit ( Anyolit ) Taşı Doğal Taş Bileklik - IMRBL00084
132.68 TL
  • Stokta Kalan: 2

8 MM Küre kesim doğal yeşil ruby zoisit ( anyolit ) taşından tasarlanan anyolit bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM uzunluğa sahiptir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güzel bir aksesuardır.

Anyolit taşı Yakutlu Zoisit yada Ruby Zoisit olarak ta bilinir. Bunun sebebi Anyolit taşının Zoisit grubuna ait bir taş olmasıdır. Anyolit aslında 3 taşın birleşimiyle ortaya çıkar. Yeşil rengini Zoisit taşından, morumsu kırmızı rengini Yakut taşından ve siyah beneklerini ise Çermakit taşından alır.

Zoisit katkısız saf hali ile yeşil renkte opak, saydam yada yarı saydam olabilen kıymetli taşlardan biridir. Başkalaşım kayalar (metamorfik) ve çizgisel granit dediğimiz pegmatit kayalar arasında oluşan bir değerli taştır. Ayrıca başka taş ve mineraller ile birleşerek Gri, Beyaz, Mavi, Mor, Pembe gibi farklı renklerde de olabilir. Dünya üzerinde İsviçre, Hindistan, Pakistan, Avusturya, Norveç, İtalya, Amerika, Avustralya, Tanzanya’da çıkarılan Zoisit adını kendisini ilk bulan Sigmund Zois’den almıştır.

Anyolit taşı Avusturya, Tanzanya ve Kenya bölgelerinde çıkarılır. Sertlik derecesi ise birleşimden oluştuğu için biraz farklıdır. Zoisit 7 ve Yakut 9 sertlik derecesine sahiptir.

Çakralar : Kalp, Kök ve Taç

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5