Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

Doğal Kalp Model Selenit Taşı ( 4 CM) - IMRKT00155

Doğal Kalp Model Selenit Taşı ( 4 CM) - IMRKT00155
108.00 TL
  • Stokta Kalan: 0

Ortalama 4 CM boyutlarda doğal ham beyaz renk kalp modeli selenit taşı. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır. Fiyat 1 Adet selenit taşı fiyatıdır.

Selenit beyazdan kahverengiye doğru değişen bir renk skalasına sahiptir. Sertlik derecesi çok düşüktür. Su ile teması tavsiye edilmez. Eriyebilir yada parçalanabilir. Selenit Kristali, ışığı yansıtan şeffaf görünümlü bir yapıya sahiptir. Değerli olması bu yarı saydam yapısından gelmektedir.

Selenit, alçı taşının şeffaf türü olup kalsiyum sülfattır. İçinde su bulunur ve çok yumuşaktır. Kristalleri genelde düz ve eşkenar dörtgen şeklindedir. Genellikle tortul kayaların içinde oluşur. Jips gülleri kızıl-kahve ve yapraksı yapıdadır. Ele alındığında sabun hissi verir. İşlenmeye pek müsait olmamasından dolayı genellikle doğal hali ile kullanılmaya çalışılır. Doğada bulunan parça ne ise, mümkün olduğunca herhangi bir kesim yada işleme tabi tutulmaz. Selenit, Çin, Orta Asya, ABD, Meksika ve Türkiye’de çıkarılmaktadır. Tüm dünyada yaygındır ancak Meksika ve ABD`de ka­liteli kristalleri bulunur. Kişinin kendine olan öz güvenini ve inancını güçlendiren selenit, huzur veren bir enerjiye sahiptir. Başta taç çakra olmak üzere tüm çakralarla uyumlu bir taştır.

Selenit (Çöl Gülü) Temizliği ve Bakımı

Selenit kendini temizleme özelliğine sahip bir kristaldir. Sizin ayrıca temizlemenize gerek yoktur. Yapısı gereği fazla suyla temas ettirilmemeli ve kuru tutulmaya dikkat edilmelidir. Toprağa gömülmesi de yapısı itibari ile zarar görmesine sebep olabilir. Bu sebeple taşınızı yinede yemizlemek isterseniz tütsü ile ya da mum ışığında temizleyebilirsiniz. Narin bir yapısı vardır, çabuk kırılabilir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5