Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş Doğal Ham Mavi Kalsit Taşı ( 2-3 CM ) - IMRKT00091

İşlenmemiş Doğal Ham Mavi Kalsit Taşı ( 2-3 CM ) - IMRKT00091
54.00 TL
  • Stokta Kalan: 0

Ortalama 2-3 CM arası boyutlarda işlenmemiş ham kalsit taşı. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır. Fiyat 1 adet kalsit fiyatıdır.

Kalsit, karbonatlı kayaçları oluşturan bir mineraldir. Kimyasal yapısı ise CoCA3’dür. Çeşitli kristal yapılarda bulunabilir. Camsı parlaklıkta renksiz ve saydam şekilde olabileceği gibi farklı renklerde, yarı saydam yada opak ta olabilir. Bir taş olarak kalsit ise Kalsiyum karbonat birleşiminin kristalleşmesi ile oluşur.

Mohs sertlik cetveline göre sertliği oldukça düşüktür. Sertlik derecesi 3, yoğunluğu ise 2.6 civarındadır. Bu mineral ülkemizde kireçtaşı, tebeşir, mermer gibi karbonatlı kayaçların ana mineralidir. Birçok cevherleşmenin çevresini sarıp korumaya alan bir mineraldir. Kalsit, aynı zamanda hidrotermal damarların, karbonatitlerin sık rastlanan minerallerindendir. Kalsit o kadar yaygın bir mineraldir ki; travertenlerin, sarkıt ve dikitlerin oluşumunda büyük rol oynar, hatta ana bileşendir. Bu sebeple aslında doğal mağaraların oluşmasına etki eder. Kalsit adını eski Yunancada kullanılan “Chalix” kelimesinden alır. Bu kelime eski Yunancada kireç anlamına gelmektedir.

Kalsit türüne göre,

·         Floresans (foton ile uyarılma sonucu ışık yayma),

·         Fosforesans (floresans’tan farklı olarak emdiği enerjiyi birkaç saat sonra yansıtır, daha az ışıma olan bir ortamda ışıma yapar. Karanlıkta parlamak gibi.) ,

·         Termolüminesans (ısıtılma ile ışıma) ve

·         Tribolüminesans (kırıldığında, sürtüldüğünde yada sıkıştırıldığında ışık yayma)

özellikleri taşır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5