Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş Doğal Ham Yeşim Taşı - IMRKT00118

İşlenmemiş Doğal Ham Yeşim Taşı - IMRKT00118
55.68 TL
  • Stokta Kalan: 0

Ortalama 3-4 CM boyutlarında doğal ham işlenmemiş yeşim  taşı. Taşın ağırlığı 15-20 Gramdır. Fiyat 1 Adet taş fiyatıdır.

Adını yeşil renginden alan yeşim taşı aynı zamanda sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı benekli renklerde de bulunabilir. Yeşim taşı yarı saydam yada opaktır.

Yeşim sertlik derecelerine ve renklerindeki farklılığına göre Jade ve Nefrit olarak ikiye ayrılır.

Nefrit, jade’ye göre doğada daha yaygındır. Bu sebeple Jade taşına göre biraz daha az değerlidir. Koyu yeşil, gri yada krem rengine yakın açık bir renkte olabilir. Mohs cetveline göre sertliği 6-6,5 arasındadır. Mat ve donuk bir parlaklığa sahiptir. Doğada iri parçalar halinde bulunur.

Jade (diğer adı ile Jadeit), Nefrite göre daha serttir. Jade, yeşilin yanı sıra kırmızı, leylak, siyah, mor, mavi gibi renklerde de bulunabilmektedir. Bunlar arasında en ünlüsü sadece ülkemizde çıkarılan Mor Jade taşıdır. Bu taş coğrafi işaret almaya hak kazanmıştır. Jade, nefritten daha değerlidir. Yeşim aynı zamanda aşırıya kaçan duyguları dengelediği, hafiflettiği bilinir. Yeşim özellikle jade elde tutulduğunda rahatlama hissi verir, aynı zamanda taşıyan kişinin  cesaret ve adalet duygusunu güçlendirir. Günlük olarak kullanabileceğiniz etkisi dengeleyici ve iyileştirici bir taştır.

Çakralar: Kalp, güneş sinir ağı

Başak, terazi ve kova burçlarını temsil eder.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5