Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş Ham Doğal Pirit Taşı Kolye - IMRKL00233

İşlenmemiş Ham Doğal Pirit Taşı Kolye - IMRKL00233
70.49 TL
  • Stokta Kalan: 0

Ortalama 2.5-3.5 CM arası boyutlarda sarı tonları olan şekilsiz işlenmemiş pirit taşı doğal taş kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak pirit kolye şeklinde gönderilecektir. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Üründeki yuvarlak taş ayrıca doğal taştır ve ürün kaliteli işçilikle tasarlanmıştır.

Pirit (Pyrite), Yalancı Altın, Aptal Altını yada Ahmak Altını (yabancı kaynaklarda Fool’s Gold olarak geçer) olarak da anılmaktadır.

Pirit ana mineral olarak demir ve sülfür ayrıca kobalt, nikel az miktarda gümüş, altın, karbon yada selenyum içerebilir. Yaygın bir sülfit mineraldir. Lapis Lazuli gibi başka kayaçlarla birlikte bulunabilir. Pirit, çökelme ve tortullanma ile sedimanter olarak, magmatik olarak, başkalaşım kayaçları arasındaki boşluklarda yada sıcak su yani hidrotermal çökelti olarak bulunur. Kırılgan yapıdadır, Rengi ile altına benzer ancak üzeri çizgilidir. Altından daha serttir, altın kadar kolay işlenmez. Elektriği iletme özelliği vardır ve biraz ısıtıldığında zayıf da olsa bir elektrik akımı üretir. Kullanımı Azteklere kadar uzanan pirit, sevgi, şefkat ve umudu sembolize ederken bu taşı kullanan kişilere bu duyguları aşılar. Eski çağlardan bu yana takı ve süs eşyası olarak kullanılmasının yanı sıra parça kristal olarakta kullanılabilir.

Pirit Taşı Bakımı ve Temizliği

Pirit kırılgan yapıda olduğu için temizliği ve bakımı konusunda narin davranılmalıdır. Su ve toprak ile temizleme yöntemleri pek önerilmez. Güneş ışığında bırakma, mum ışığı, selenit yada tuz lambası ile temizliğini yapabilirsiniz.

Çakra: Kök çakra, Üçüncü Göz ÇAkra, Taç Çakra, Güneş Sinirağı Çakrası

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5