Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş Ham Doğal Siyah Turmalin Taşı Kolye - IMRKL00239

İşlenmemiş Ham Doğal Siyah Turmalin Taşı Kolye - IMRKL00239
81.00 TL
  • Stokta Kalan: 0

Ortalama 3  CM uzunluğunda ham doğal siyah turmalin taşı doğal taş kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak turmalin kolye şeklinde gönderilecektir. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir.

Turmalin, kimyasal özellikleri az da olsa farklı ve fakat birbiriyle ilişkisi olan birçok taşın ortak (grup) adıdır. Gökkuşağının renkleri dahil birçok renkte turmalin bulunmaktadır. Her renk turmalin taşının ise ayrı bir adı vardır. Siyah Turmalin ise Şorl yada Şörl olarak adlandırılır.

Şörl turmalin taşının siyah renkli olan türünün adıdır. Demir ağırlıklı bir taştır. Opak görünümlüdür. Yatay çizgiler içerebilir. Baktığınızda az da olsa onix yada oltu taşına benzetebilirsiniz. Görünüş olarak benzer taşlar olsalar da temelde çok farklı kimyasal yapılara sahiptirler. Siyah turmalin mutlak siyah değildir, ancak çevresindeki minerallerin tüm renklerinin bir karışımıdır. Genel mineral yapsı Bor Silikat’tır.

Siyah Turmalin kristali, olumsuz olan tüm enerjiyi kendine çeker, manevi yanı güçlü bir topraklama taşıdır. Bu sebeple meditasyon amacıyla çok sık kullanılır. Kristal kuvars ile kullanılırsa enerjisi daha güçlü olacaktır. (Özellikle radyasyon ve elektromanyetik alan temizliği ve korunma için) Meditasyon ve metafizik amaçlar için kullanılan en popüler taşlardan biridir. Güçlü bir koruma taşıdır. Sadece negatif enerjiden kurtulmanıza  yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda pozitif enerji vermeye de çalışır. Siyah turmalin, gizemli ve sihirli bir kristaldir. Hem negatif hem de pozitif özelliklere sahiptir.

Şörl turmalinin sertlik derecesi 7 ile 7,5 arasındadır. Turmalinin doğada tüm gökkuşağı renklerinde bulunabilir ve Turmalin taş grubu mücevher kalitesindedir, her rengi ayrı değerlidir.

Sertlik derecesi 7 olmasından dolayı su yada toprak ile temizleme yöntemlerine uygundur. Taşınızı yıkarken herhangi bir kimyasal kullanmamalısınız. Duru su taşı temizlemek için yeterlidir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5