Menu
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

Oval Kesim Doğal Opal Taşı ( 5.5 CM ) - IMRKT00060

Oval Kesim Doğal Opal Taşı ( 5.5 CM ) - IMRKT00060
78.88 TL
  • Stokta Kalan: 1

Ortalama 5.5X3.5 CM boyutlarında doğal opal taşı mineral yaklaşık 50 Gram ağırlığa sahiptir. Fotoğraf çekimi sırasında ışık kaynaklı yansımalar oluşmuştur. Üründe herhangi bir leke iz yoktur.

Opal taşı, silis grubuna ait olan, aslında bir kuvars çeşididir. Yer altındaki suların hareket etmesi ve kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi sonucu oluşur. Silis’in hidratlı ve jelatinli tüm çeşitlerini kapsar. Bu sebeple görünümü yağsı ve camsıdır.

Mohs sertlik skalasına göre sertlik derecesi 5,5-6 arasında olan opal çoğunlukla takı ve mücevher olarak kullanılır. Çok sert bir taş olmaması sebebiyle günlük kullanımda özen gösterilmelidir. Opal Taşı ısıya, sıcağa ve güneş ışığına duyarlı bir taştır. Vücut ısısına göre renk değiştirebilme özelliği vardır. Bu özelliğe sahip başka bir taş yoktur. Opal taşına halk arasında panzehir taşı, gökkuşağı taşı gibi isimlerde verilmektedir. Şifalı olan taşlardan biri olduğuna inanılır.

Avustralya Queensland Cragg Asil Opal Madeni‘nden çıkan opaller kaliteli ve en pahalı opallerdir. En kaliteli opallerin çıkarıldığı bir diğer yer ise Meksika’dır. Meksika’da daha çok ateş opali çıkarılır. Türkiye’de Afyon, Çanakkale, Eskişehir ve Kütahya gibi illerimizde opal yatakları bulunmaktadır.

Çakra: Alın (Üçüncü göz), Taç

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme »
     
 

Yeni Yazılım Alt Yapısı Geçiş Süreci 

Web Sitemiz Yeni Yazılım Alt Yapısı İle Güncellenmiştir.

Mevcut Üyelik Bilgileriniz Yeni Sisteme Aktarılmıştır,

Eski Şifreler Mevcut Sistemde Yeniden Oluşturulmak Üzere

Şifremi Unuttum Linki Üzerinden Yeniden Talep Edilerek Yenilenmelidir.

 
     

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5