Menu
Alışveriş Sepetiniz
Toptan alımlarınız için Eminönü Tahtakale Şarkhan mağazamıza bekleriz. Sitemizdeki ürünleri toptan fiyatlarla almak ve toptan üyelik için bize ulaşabilirsiniz.

İşlenmemiş Ham Doğal Sodalit Taşı ( 3-4 CM ) - IMRKT00042

İşlenmemiş Ham Doğal Sodalit Taşı ( 3-4 CM ) - IMRKT00042
-0 %
İşlenmemiş Ham Doğal Sodalit Taşı ( 3-4 CM ) - IMRKT00042
56,02TL
56,02TL
Vergiler Hariç: 47,47TL
  • Stokta Kalan: 10

Ortalama 3-4 CM boyutunda işlenmemiş tamamen doğal ham sodalit taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır.

Sodalit, Yay Burcunun sembolüdür ve çivit mavisi renginde değerli bir doğal taştır. Sodalit, alüminyum silikat mineralidir ve magmatik kayaçlarda oluşur. Görünüş ve renk olarak lapise benzeyen bir taş olduğu için Lapis Lazuli ile karıştırılmamalıdır.

Sodalit, ismini içeriğindeki yüksek sodyum mineralinden almaktadır.  Mavi üzerinde beyaz çizgi yada benekler bulunur. Az da olsa bazen bünyesinde Pirit yada Lapis bulunabilir. Lapis Lazuli ile çokça karıştırılan Sodalitin Lapisten farkı mavisinin tonu ve üzerindeki beyazlıklarıdır. Başlıca çıkarıldığı ülkeler Brezilya ve Kanada olsa da ABD, Rusya, Romanya, Fransa, Hindistan, Myanmar, Nemibya’da da çıkarılan Sodalit Taşı ülkemizde nadir bulur.

Taşınızı temizlerken 5 dakika güneş ışığında bekletmeniz ve nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. Sabunlu su taşınızı matlaştırarak ona zarar verecektir. Sodalit taşı Yay Burcu için uğur taşı olarak kabul edilir.

Sertlik: 6
Kimyasal Formül : Na4Al3(SiO4)3Cl
Renk : Koyu mavi, çivit mavisi, beyaz çizgili, opak
Çıkarıldığı Yerler : Brezilya, Kanada, ABD, Rusya, Romanya, Fransa, Hindistan, Myanmar, Nemibya
Çakralar: Boğaz, Alın

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi