Şark Han'a Nasıl Gidilir? Şark Han'da Neler Satılıyor?

Toptan ve perakende doğal taş satışı yaptığımız mağazamızın da bulunduğu, mercan yokuşu bölgesinde bulunan tarihi Şark Han 6 kattan oluşan bir alış veriş merkezidir. Her kattaki hediyelikçi ve diğer mağazaları tek tek gezmeyi hedefliyorsanız bolca zamana ihtiyacınız olacak demektir.

Şark Han'a yol tarifini yapmadan önce Eminönü'ne nasıl gelebilirsiniz onu paylaşalım.

Eminönü'ne ulaşmanın en hızlı yollarından biri Halkalı - Gebze arasına kadar durak sayısı arttırılan Marmaray'I kullanarak Marmaray Sirkeci durağında inmektir. 

Acıbadem'den Eminönü'ye öncelikle metrobüs hattına ulaşmaları gerekmektedir. Bunun için Söğütlüçeşme, Fikirtepe ya da Ünalan duraklarına gitmeniz gerekiyor.

Aksaray'dan Eminönü'ne ulaşmak için 100-200 metre yürüyerek yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayının Aksaray ya da Laleli Üniversite durağına ulaşmanız önerilir. 

Avcılar'dan Eminönü'ne gitmek için öncelikle metrobüsün Zeytinburnu durağına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için Avcılar'da metrobüse bindikten sonra Zeytinburnu'na ulaşmanız gerekiyor. Bundan sonrasında, T1 tramvayına aktarma yaparak Eminönü'ne ulaşabilirsiniz.

Eyüp'te yaşayan arkadaşların araçla Eminönü'ne gitmesi daha kolaydır. Aracınız varsa Haliç kıyısını takip ederek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş'tan Eminönü'ne gitmek için öncelikle Kabataş'a ulaşmanız gerekiyor. Bunun için otobüsleri kullanabilirsiniz. Binebileceğiniz bazı otobüs numaraları 36L, 58UL, 58S, 52 ve 29D'dir. Kabataş'a ulaştıktan sonra, yukarıdaki şekilde mavi ile gösterilmiş olan T1 tramvayına binebilirsiniz. Tramvay yolculuğundan sonra Eminönü'ne ulaşmış olacaksınız.

Üsküdar'dan gelmek için, öncelikle otobüsle veya taksiyle metrobüs duraklarından birine kadar gelmelisiniz. Size yakınlığına göre Acıbadem ya da Altunizade duraklarınan birisine ulaşabilirsiniz. Bundan sonra iki farklı çözüm yolumuz mevcut.

İsterseniz metrobüs ile Söğütlüçeşme'ye gidebilirsiniz. Buradan 500 metre kadar yürüyerek Kadıköy iskelesine ulaşabilirsiniz. İskeleden de şehir içi vapurları kullanarak Eminönü'ne geçiş yapabilirsiniz.

Eminönü'ne ulaştıktan sonra ;

Eminönü Meydanda Yeni Camii'nin önüne gelip camiye yüzünüzü döndüğünüzde sağ tarafınızda tarihi Mısır Çarşısı yer alır. Mısır Çarşısı'na girmeden hemen sağındaki Tahmis Sokak'ta gıda firmaları, tatlıcı ve peynircilerin arasından ilerlediğinizde Kuru Kahveci Mehmet Efendi'yi göreceksiniz.  Sağ taraftaki Hasırcılar Caddesine sapmadan Kuru Kahveci Mehmet efendiyi geçip düz ilerleyin yol sola dönecek. Sola döndükten sonra ilk sağa Sabuncu Hanı Sokağa sapın. Sokak Boyunca ikiyüz metre ilerleyin ve ikinci sağa Vasıf Çınar Caddesine sapın. 150 metre ileride sağda Şark Han'ı göreceksiniz.

Arabasıyla gelecek olanlar için mısır çarşısının yan tarafında kafelerin bulunduğu bölgeye saat 10’a kadar ücretsiz olarak park edilebiliyor. Fakat park yeri bulmak biraz zor olabiliyor. Toplu taşıma araçlarında en mantıklı seçim Marmaray Sirkeci durağında inip Şark Han’a kadar 10 veya 15 dakika yürümek olur. Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş'tan Eminönü'ne vapur ve motorlarla da geçebilirsiniz.